Woda Grodziska

- stare neony przedsiębiorstwa produkcji wód mineralnych woda grodziska zaklad

Stary neon

przedstawiający wodotrysk - źródło ujęcia wody woda mineralna grodzisk ralco grodzisk woda grodziska wlkp woda mineralna grodzisk woda grodziska zaklad produkcji woda grodziska zaklad woda grodziska zaklad
Grodzisk Wlkp. (miasto powiatowe)

Neony dawnej wytwórni wód mineralnych, która produkowała popularne jeszcze w latach '90 napoje gazowane o nazwie "woda grodziska". Wytwórnia, której początki sięgają 1976 r. była zlokalizowana w północnej części miasta Grodzisk Wlkp..

Neon przedsiębiorstwa składał się z dwóch prostopadłych napisów z 'PP PRODUKCJI WÓD MINERALNYCH' (z czego PP - to Przedsiębiorstwo Produkcji) oraz 'NIC LEPSZEGO NAD WODĘ GRODZISKĄ'. Bardzo ciekawym elementem tej reklamy neonowej był "wodotrysk", który świecił z prostą animacją. Pod koniec istnienia lewa część neonu była już zasłonięta przez dobudowaną część hali.

Neon świecił na kolor jasno niebieski i został zdemontowany w połowie maja 2010 r. Fragmenty neonowej reklamy znajdują się w zbiorach NEON MUZEUM w Warszawie. Zakład przetrwał do końca 2017 r., stanowiąc część firmy "Hoop".


Powrót do MENU


Wielkopolskie Neony 2008-2022

| zdjęcia nocne miast |