U BARBARY I BOGUMIŁA - neon

neon kalisz bogumiła i barbary neon kalisz Poniżej zdjęcia z 2020 r. neon kalisz nocny kalisz neon kalisz nocny kalisz bogumiła i barbary neon kalisz kalisz nocą i 2021 neon kalisz renowacja NIGHT IN CALISIA kaliskie linie autobusowe
Kalisz (miasto na prawach powiatu)

Neonowy napis U BARBARY I BOGUMIŁA pochodzi prawdopodobnie z lat '70 XX w. W budynku pierwotnie mieściła się restauracja i kawiarnia nawiązująca nazwą do bohaterów powieści "Noce i dnie".

Na starych pocztówkach widać wyraźnie, że poniżej tego napisu znajdowały się także neony "Restauracja" i "Kawiarnia", a na bocznej ścianie widniał powtórzony trzykrotnie napis "Dancing". W ostatnich dekadach lokal został podzielony na mniejsze, a zajmujący go najemcy nie są związani usługami gastronomicznymi.

Ten niekomercyjny neon został odtworzony w maju 2020 r. przez kaliską firmę ARNEON Jacek Zamojski, przy wydatnej pomocy finansowej lokalnej spółdzielni mieszkaniowej. Neon obecnie jarzy się w kolorze niebieskim. Napis jest widoczny od strony ulic Górnośląskiej i Serbinowskiej, ale jego część jest przysłonięta przez niemałe już drzewa iglaste oraz bilboardy.

Powrót do MENU


Wielkopolskie Neony 2008-2022

| zdjęcia nocne miast |