Stare neony zainstalowane na dworcu kolejowym w Grodzisku Wielkopolskim

pkp grodzisk neon neon dworzec pkp pkp neon grodzisk wlkp dworzec pkp neon neony na dworcach neony na dworcach dworzec pkp GRODZISK WLKP. pkp grodzisk wlkp neon pkp grodzisk wlkp neon Odrestaurowany neon w 2020 r. neon na dworcu kolejowym neon dworzec kolejowy PKP grodzisk wlkp stary neon na dworcu neon DWORZEC KOLEJOWY DWORZEC PKP GRODZISK WLKP. pkp neon na dworcu neon dworzec grodzisk
Grodzisk Wlkp. (miasto powiatowe)

Grodziski dworzec pochodzi z 1881 r. Do 1991 r. stacja była węzłem kolejowym. Neony z - wydawałoby się - banalnym napisem 'DWORZEC KOLEJOWY' zostały dookoptowane do budynku dworcowego prawdopodobnie w latach '70 lub '80 XX w. Więcej informacji o ciekawym układzie stacji Grodzisk Wlkp. znajduje się TUTAJ.

Neon przez kilkadziesiąt lat nie świecił, dopiero w październiku 2020 r. został odrestaurowany w związku z gruntowną modernizacją obiektu i przekształceniem go w "Centrum Ekonomii Społecznej". Stało się to przy wydatnym zaangażowaniu władz miasta i gminy, która na początku 2014 r. przejęła dworzec od spółki PKP nieruchomości, a także dotacjom z funduszy unijnych (WRPO).
Powrót do MENU


Wielkopolskie Neony 2008-2021

| zdjęcia nocne miast |