Hala ARENA Poznań - neonyanimowany neon arena

Powyżej animacja neonu ARENA

neon arena w poznaniu hala arena poznan arena poznań neon arena poznań hala arena poznań hala arena noc foto zielony neon arena neon wejscie

Zdemonotwany stary neon

"Wejście"
arena wejscie neon arena poznań hala neon arena arena w poznaniu
Poznań (miasto na prawach powiatu, stolica województwa)

ARENA - to poznańska hala widowiskowo-sportowa, zbudowana w latach 1972-1974 wg projektu Jerzego Tunieckiego. Jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce różnych wydarzeń kulturalnych i koncertów, meczów, targów etc.

W czasach świetności obiekt był oneonowany zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Nad wyjściami ewakuacyjnymi w głównej hali znajdowały się neonowe napisy "WYJŚCIE", które jarzyły się na zielono. Na szczycie obiektu znajduje się neon z prostą animacją. W okrąg wpisane jest 12 liter dających "ARENARENAREN". Ostatnia litera nazwy obiektu "ARENA" jest jednocześnie początkiem nowego napisu, który tworzy ciekawy efekt.

Pozostałe zewnętrzne neony na budynku areny znajdowały na parterze. Był to m.in. neon KAWIARNIA (zdemontowany w styczniu 2010) oraz neony wejść do obiektu (A, B i C). Ostatni neon nad drzwiami 'WEJŚCIE C' został zamieniony na kaseton we wrześniu 2009.
Powrót do MENU


Wielkopolskie Neony 2008-2022

| zdjęcia nocne miast |